Extended Detection and Response

Cybergen XDR

Inteligentne wykrywanie zagrożeń i kompleksowa ochrona infrastruktury

Zamów prezentację

Więcej niż krok przed zagrożeniem

Ochrona poczty email

 

W skład produktu Cybergen EDR wchodzi produkt Cybergen BEP, zapewniający kompleksową ochronę firmowej poczty elektronicznej.

 

 

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Ochrona punktów końcowych

 

W skład produktu Cybergen EDR wchodzi produkt Cybergen EDR, zapewniający zaawansowaną ochronę punktów końcowych oraz pozwalający monitorować bezpieczeństwo firmy.

 

 

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Bezpieczeństwo sieci

 

Wykorzystaj Cybergen XDR do wykrywania złośliwej aktywności w ruchu sieciowym. Analizuj protokoły sieciowe, aby wykryć anomalie i ruchy boczne. Odkrywaj zagrożenia w ruchu zaszyfrowanym. Poluj na nieznane, testując hipotezy przy użyciu logów sieciowych.

 

 

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Inteligentny wywiad

 

Uzyskaj użyteczne informacje dzięki wiodącemu rozwiązaniu Group-IB Threat Intelligence. Odkryj zewnętrzną infrastrukturę atakujących, zbadaj zagrożenia i TTP specyficzne dla branży lub regionu, uzyskaj dogłębną analizę ataków lub konkretnych IoC, zbadaj złośliwe oprogramowanie i poznaj atakujących.

 

 

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Polowanie na zagrożenia

 

Łatwe polowanie na niewykryte zagrożenia za pomocą konsoli XDR. Szybko identyfikuj aktywne próby kompromitacji poprzez przeszukiwanie danych aktywności, w tym telemetrii, metadanych, logów, NetFlow i innych, zebranych z całej organizacji.

 

 

 

Skontaktuj się z naszymi ekspertami

Zdobądź przewagę nad cyberprzestępcami

Bądź na bieżąco ze stale ewoluującymi zagrożeniami, proaktywnie wyszukuj zagrożenia w swojej infrastrukturze, odpieraj ataki w czasie rzeczywistym i reaguj najszybciej, jak tylko to możliwe.

ikony XDR (3)

Pokrycie dla wszystkich infrastruktur

 

Uzyskaj pełny wgląd w operacje bezpieczeństwa, w tym punkty końcowe, serwery, obciążenia w chmurze, pocztę elektroniczną i sieci.

ikony XDR (1)

Rozwiązanie zabezpieczające zorientowane na biznes

 

Zachowanie ciągłości procesów biznesowych i zwiększenie wartości istniejących inwestycji w bezpieczeństwo dzięki produktowi, który oferuje natywne integracje i szybkie, pełne wdrożenie.

ikony XDR (4)

Automatyzacja i ML dla zwiększenia wydajności

 

Zautomatyzuj rutynowe zadania, aby uwolnić zasoby, i pozwól algorytmom ML nadać sens ogromnym zbiorom danych, aby pracownicy SOC mogli reagować na zagrożenia, którymi należy się zająć.

ikony XDR (2)

Wychwyć to, co inni przegapili

 

Wykorzystanie zastrzeżonych technologii i globalnej wiedzy specjalistycznej w celu identyfikacji zaawansowanych zagrożeń, które w przeciwnym razie pozostałyby niewykryte.

Poznaj nową skalę ochrony z Cybergen XDR

ikony XDR (5)

Ochrona poczty

 

 • Filtowanie spamu
 • Detonacje załączników
 • Realistyczne piaskownice
 • Zaawansowane techniki anty-ucieczkowe
ikony XDR (9)

Ochrona punktów końcowych

 

 • Kontrola aplikacji
 • Wykrywanie podejrzanej aktywności
 • Zbieranie danych wywiadowczych
 • Inwentaryzacja zasobów
ikony XDR (10)

Ochrona sieci

 

 • Zbieranie logów i metadanych
 • Odkrywanie ukrytych kanałów aktywności
 • Wsparcie protokołów L2-L7
 • Analiza zaszyfrowanego ruchu
ikony XDR (7)

Zarządzanie wektorami ataku

 

 • Podsumowanie ryzyka
 • Odkrywanie zasobów
 • Informacje o aktualnych problemach
 • Mapa infrastruktury
ikony XDR (6)

Detonacja podejrzanych plików

 

 • Analiza plików i załączników
 • Automatyczne dostosowywanie maszyn wirtualnych
 • Analiza retrospektywna
 • Ponad 290 wspieranych formatów plików
ikony XDR (8)

Dane wywiadowcze

 

 • Atrybucja atakujących
 • Informacje o podatnościach
 • Wycieki danych
 • Dane z Dark Webu

Pewne wykrywanie zagrożeń

Większość piaskownic poczty elektronicznej w chmurze wykorzystuje standardowe szablony maszyn wirtualnych, które wyglądają zupełnie nienaturalnie dla przeciwników i dlatego są łatwe do wykrycia. To sprawia, że całe podejście jest całkowicie bezużyteczne wobec zaawansowanych napastników.
Business Email Protection umożliwia dostosowanie kluczowych właściwości, aby maszyna wirtualna wyglądała jak prawdziwe środowisko. Używaj rzeczywistych nazw komputerów, nazwisk pracowników, nazw domen korporacyjnych i innych cech, aby dokładnie naśladować swoje rzeczywiste środowisko.

Podążaj naprzód z Business Email Protection

Business Email Protection oferuje zaawansowany zestaw funkcji, który uzupełnia starsze systemy ochrony poczty elektronicznej oraz wbudowane zabezpieczenia oferowane przez zewnętrznych dostawców poczty elektronicznej.

Jak mogę rozpocząć proof of concept dla Cybergen XDR?
Aby rozpocząć POC, wystarczy poprosić o demo, wypełniając poniższy formularz. W większości przypadków wystarczy podać kilka urządzeń końcowych w Państwa środowisku IT, aby sprecyzować zakres i POC jest gotowy do rozpoczęcia.
Co to jest Cybergen XDR?

Cybergen XDR firmy to konwergentne rozwiązanie zapewniające organizacjom dostęp do możliwości polowania na zagrożenia i remediacji poprzez jeden interfejs. Rozwiązanie składa się z kilku najlepszych w swojej klasie technologii:

 

EDR (Endpoint detection and response) - wykrywa złośliwą aktywność w punktach końcowych poprzez wykorzystanie danych z wywiadu o zagrożeniach, sygnatur i analizy behawioralnej. Organizacje mogą wykorzystać EDR do reagowania na zagrożenia: blokowania plików przed uruchomieniem, zabijania procesów i izolowania hostów od sieci.

 

NTA (analiza ruchu sieciowego) - Odkryj anomalie i ukryte kanały komunikacyjne oraz przypisz zagrożenia za pomocą NTA. Złośliwa aktywność w ruchu sieciowym jest wykrywana poprzez analizę plików i linków wyodrębnionych z ruchu sieciowego, magazynu plików i serwerów proxy. Dane te są wykorzystywane do przypisywania zagrożeń.

 

BEP - Business Email Protection zabezpiecza korporacyjną pocztę elektroniczną hostowaną w chmurze lub on-premises. Rozwiązanie detonuje i analizuje podejrzane załączniki i linki w odizolowanych środowiskach, identyfikuje ataki i blokuje je, zanim dotrą do celu.

 

MDP - platforma detonacji złośliwego oprogramowania uruchamia podejrzane pliki i łącza w środowiskach piaskownicowych w celu przeprowadzenia rozległej analizy, wykrycia zagrożeń, ekstrakcji IoC i przypisania ataku.

Jak często aktualizowany jest Cybergen XDR?
Group-IB stale aktualizuje inteligencję wykorzystywaną przez XDR w celu identyfikacji zagrożeń w czasie rzeczywistym. Silniki uczenia maszynowego i analitycy pracują nad aktualizacją i udoskonaleniem TTP, IoC, profili złośliwego oprogramowania i innych z najnowszymi spostrzeżeniami w miarę ich odkrywania.
Czy Cybergen XDR może być użyty do proaktywnego polowania na zagrożenia?

Tak, rozwiązanie XDR zapewnia pełną widoczność operacji bezpieczeństwa, w tym punktów końcowych, serwerów, poczty elektronicznej i ruchu sieciowego. Ujednolicony pulpit nawigacyjny zestawia telemetrię z każdego ze źródeł, koreluje alerty i identyfikuje zagrożenia za pomocą silnika uczenia maszynowego. Zespoły bezpieczeństwa mogą łatwo testować hipotezy i wyszukiwać zagrożenia za pomocą intuicyjnych zapytań.

 

Organizacje, które nie dysponują odpowiednią wiedzą lub personelem, aby przeprowadzać łowy na zagrożenia, mogą skorzystać z oferty usług zarządzanych firmy Group-IB. Zapewnieni przez wysoko wyszkolonych analityków mogą pomóc w przypisaniu zagrożeń, zrozumieniu TTP specyficznych dla danej firmy i opracowaniu zaleceń dotyczących poprawy stanu bezpieczeństwa.

Czy Cybergen XDR może być zintegrowany z moim istniejącym ekosystemem bezpieczeństwa (np. SIEM)?
Tak, Group-IB zapewnia szereg integracji out-of-the-box z popularnymi rozwiązaniami takimi jak SIEM. Dostępne są również elastyczne interfejsy API, które umożliwiają integrację Cybergen XDR z dowolnymi narzędziami innych firm, w tym z tworzonymi na zamówienie pulpitami.

Porównaj składniki funkcjonalne poszczególnych produktów

moduł

Group-IB

funkcja

Cybergen

BEP

Cybergen

EDR

Cybergen

XDR

ASM
Analiza wektorów ataku
BEP
Detonacje podejrzanych kodów i linków
Filtrowanie kontentu zarządzane politykami
Filtrowanie spamu
Ochrona antywirusowa
EDR
Katalogowanie zasobów
Autoryzowanie aplikacji w oparciu o listę
Detonowanie podejrzanych plików
EDR- ochrona endpointów
Ochrona przed atakami UEFI
MWD
Atrybucja zagrożeń oparta na threat intelligence
Automatyczna adaptacja środowiska wirtualnego
Opatentowana technologia imitacji środowisk wirtualnych
Zaawansowane tunelowanie
NTA
Analiza ruchu sieciowego
Maszyny wirtualne do ruchu sieciowego
Przechwytywanie i detonacja z ruchu sieciowego
Threat intelligence
Wykrywanie zagrożeń na podstawie logów systemowych
Baza wiedzy danych telemetrycznych i o zagrożeniach
Definiowanie parametrów detonacji
Wizualizacja i priorytetyzacja zagrożeń

Zamów prezentację

Kontakt

Cybergen jest konsorcjum 2 spółek, którego celem jest wprowadzenie na rynek polski produktów Group-IB oraz świadczenie usług w zakresie cyberbezpieczeństwa

logo-1

Dobra 22/24
00-388 Warszawa

(22) 100 777
grow logo

Grow Poland Sp. z o.o.

Konstruktorska 11 (Adgar BIT), 5th floor

02-673 Warsaw, Poland

(48) 668 258 500